gdzie jest spokój?

Posted on: 10 grudnia, 2015 by

Spokój jest w twoich myślach. NIGDZIE INDZIEJ.

Nie ma go tam…? Więc założę się, że w twoim życiu również jest podobnie. Chyba jednak nie tak do końca… Bądź pewien, że w rzeczywistości jest dużo lepiej, niż ci się wydaje. Ale po kolei.

Wszystko, co robisz, ma swój początek – w twojej myśli. Prawda?

Kto zarządza twoimi myślami…?
TYLKO I WYŁĄCZNIE TY.

Przyjmij więc, że w chwili obecnej ustanawiasz moment spojrzenia na myśl – TU i TERAZ. Myśl zawsze widzisz w danym momencie, często w ułamku sekundy. Wyświetla się ona na „ekranie” twojej świadomości.
Ile myśli masz teraz? Zapewne nie nadążasz za nimi, a co dopiero policzyć. Zapewne niezbyt zwracałeś dotąd na to uwagę, zwłaszcza w obecnych czasach – rozpędzonych do granic wytrzymałości, gdy informacje atakują nas z każdej strony. Kiedy czasem się zatrzymasz w chwili ciszy, zastanawiasz się, gdzie w ogóle jesteś?!
Otóż jesteś. TU I TERAZ.

Obejrzyj myśli, które w chwili bieżącej ci się wyświetlają. Jaki ich procent dotyczy przeszłości? Jaki przyszłości? Przeszłość ciąży, a przyszłość straszy? Dużo tego wszystkiego… ?
PO CO CI TO ???

Nie przejmuj się. Po pierwsze ZAAKCEPTUJ ten moment. Po drugie POGRATULUJ SOBIE, że potrafisz to zauważyć!! Do czego to służy – kolejne rozdziały ci to przybliżą. Z czasem przekonasz się, jak OGROMNIE WAŻNA jest umiejętność dokonywania tego spostrzeżenia.

Większość myśli związanych jest z przeszłością lub ewentualnie z przyszłością. Śmiało odsuń je na drugi plan. Każdą z nich przywołasz na pierwszy plan, jeśli w jakimś momencie będziesz mieć ochotę. Wtedy podejmiesz o niej decyzję.
Kiedy tylko dasz radę, staraj się wychodzić na pozycję obserwatora własnych myśli. Tak jakby część swojej uwagi przekieruj na bok. Wyobraź sobie siebie stojącego obok i zwyczajnie obserwującego swoją osobę i całą sytuację. Przyda ci się to bardzo!

 

Wszystkiego dobrego! :)

Magdalena MADES

prawa autorskie (C) Copyright:  Magdalena S. MADES 2015  Rozpowszechnianie lub cytowanie całości lub fragmentów tego artykułu jest dozwolone i mile widziane pod warunkiem podania linku do oryginalnego tekstu na stronie mades.info.pl. Szacunkiem będzie również przesłanie mi mailem informacji i zapytania odnośnie użycia tego tekstu lub jego fragmentów w innej publikacji.